Program lørdag

Her kan du se programmet for lørdag.

OBS: Programmet er med forbehold for ændringer. Hold dig opdateret i DM-ugens app.
De specifikke programmer for hver sportsgren skal findes på de enkelte forbunds hjemmeside!

Tid

DM

Venue

9.00-18.00 Sejlsportsligaen Limfjorden
9.00-16.00 Hockey Aalborg Freja
9.00-16.30 Krolf Østre Anlæg
9.00-17.30 Funktionel Fitness Honnørkajen
9.00-19.30 Taekwondo Gigantium (is arena)
9.00-16.00 Vægtløftning Aalborg Sportshøjskole
9.30-15.30 Brydning

Gigantium (ny hal 1)

9.30-17.30 Billard (5-Kegler) Gigantium (foyeren)
9.30-20.10 Svømning

Nørresundby Idrætscenter

Link til live stream

10.00-12.00 High Diving Limfjordsbroen
10.00-13.30 Judo og Ju-Jitsu Gigantium (ny hal 2)
10.00-16.00 Billard (9-Ball Pool) Dan's Pool Hall
10.00-16.00 Styrkeløft Honnørkajen
11.00-17.00 Dart 

Gigantium (is arena)

Link til live stream

10.00-17.00 Padel PadelPadel
10.00-19.00 Squash Nørresundby Idrætscenter
10.00-22.00 Billard (9-Ball Pool) Aalborg Billardklub
11.00-17.00 Rugby  Aalborg Rugbyklub
11.00-18.00 Tennis Aalborg Tennisklub
11.00-20.30 Dans (Latin) Nordkraft (royal stage)
11.00-20.30 Dans (Hiphop) Nordkraft (royal stage)
11.00-20.30 Dans (Rock) Nordkraft (royal stage)
11.00-20.30 Dans (Disco) Nordkraft (royal stage)
11.00-20.30 Dans (Show) Nordkraft (royal stage)
11.00-18.00 Bowling Løvvang Bowlingcenter
11.00-17.00 Minigolf Nørresundby Idrætscenter
12.00-15.00 SUP Langdistance Limfjorden
12.00-16.30 Mountainbike Rold Skov
12.30-17.00 Klatring Aalborg Sportshøjskole
13:00-15:00 Padel Honnørkajen
13.00-18.00 Rally Aalborg Flyvestation
13.00-18.00 Wakeboard Aalborg Cable Park
13.50-18.00 Atletik Skovdalen Atletikstadion
14.00-15.00 Judo og Ju-Jitsu  Honnørkajen
14.45-17.30 Idrætsgymnastik Stadionhallerne
14.30-15.30 High Diving Limfjordsbroen
15.30-16.30 Taekwondo Honnørkajen
17.00-20.00 Vægtløftning Honnørkajen
17.15-20.00 Svømning

Nørresundby Idrætscenter

Link til live stream

17.30-18.30 Brydning Honnørkajen
18.00-18.30 Para-svømning Nørresundby Idrætscenter
18.00-21.45 Dart  Nordkraft (skråen)
19-00.22.00 Klatring GAME Streetmekka