Se med live fra DM-ugen i Aalborg

DRTV

Danmarks Radio livetransmiterer en bred vifte af idrætter under DM-ugen d. 23.-26. juni. Her finder du links til udsendelserne.
Danmarks Radio livetransmiterer en bred vifte af idrætter under DM-ugen d. 23.-26. juni. Her finder du links til udsendelserne.

Torsdag den 23. juni

Kl. 17:55 – 20:00:
Svømning, finaler på DRTV
Se med live

Fredag den 24. juni

DR2: 18.00-21.10 Se med live

18.10: Svømning 50 m fly (k) (Nørresundby Idrætscenter)

18.13: Svømning 50 m fly (m) (Nørresundby Idrætscenter)

18.17: Længdespring, finalerunden (k) (Honnørkajen

19.48: Længdespring finalerunden (m) (Honnørkajen)

20.58: Stand up paddle sprint (k+m) (Limfjorden, Honnørkajen)

DRTV: 17.55-20.45

17.55 - 20.45 Team Gym (Gigantium) Se med live

17.55 - 20.00 Svømning, finaler (Nørresundby Idrætscenter) Se med live

Lørdag den 25. juni

DR1: 14.30-17.50 Se med live

14.32: Atletik 110 m Hæk finale (m) (Skovdalen Atletikstadion)

14.35: High Diving finale 1. spring (Limfjordsbroen)

14.55: High Diving finale 2. spring (Limfjordsbroen)

15.15: Atletik 100 m Hæk finale (k) (Skovdalen Atletikstadion)

15.25: Kuglestød (k) (Skovdalen Atletikstadion)

15.58: Atletik 100 m indledende (k) (Skovdalen Atletikstadion)

16.15: Taekwondo, finale ( Honnørkajen)

16.30: Atletik 100 m indledende (m) (Skovdalen Atletikstadion)

16.50: Svømning 100 m fri finale (k) (Nørresundby Idrætscenter)

16.53: Svømning 100 m fri finale (m) (Nørresundby Idrætscenter)

16.56: Svømning 50 m bryst finale (k) (Nørresundby Idrætscenter)

16.59: Svømning 50 m bryst finale (m) (Nørresundby Idrætscenter)

17.02: Svømning 50 m ryg finale (k) (Nørresundby Idrætscenter)

17.05: Svømning 50 m ryg finale (m) (Nørresundby Idrætscenter)

17.08: Svømning 400 m indv. medley (k) (Nørresundby Idrætscenter)

17.15: Atletik 400 m finale (k) (Skovdalen Atletikstadion)

17.20: Atletik 400 m finale (m) (Skovdalen Atletikstadion)

17.30: Brydning finale (Honnørkajen)

17.45: Atletik 100 m finale (k) (Skovdalen Atletikstadion)

17.50: Atletik 100 m finale (m) (Skovdalen Atletikstadion)

DRTV: 13.45-18.00

13.45-18.00 Atletik (Skovdalen Atletikstadion) Se med live

16.45-17.45 Svømning finaler (Nørresundby Idrætscenter) Se med live

Søndag den 26. juni

DR1: 15.00-18.00 Se med live

15.02: Trespring finale (Honnørkajen - Spring)

15.15: Atletik 800 m finale (m) (Skovdalen Atletikstadion)

15.20: Atletik 800 m finale (k) (Skovdalen Atletikstadion)

15.25: Styrkeløft finaler (Honnørkajen)

15.40: Atletik 5000 m (m) (Skovdalen Atletikstadion)

16.00: Atletik 5000 m finale (k) (Skovdalen Atletikstadion)

16.35: Atletik 400 m hæk (m) finale (Skovdalen Atletikstadion)

16.45: Svømning 200 m bryst finale (k) (Nørresundby Idrætscenter)

16.50: Svømning 200 m bryst finale (m) (Nørresundby Idrætscenter)

16.55: Atletik 400 m hæk (k) finale (Skovdalen Atletikstadion)

17.00: Svømning 100 m butterfly (k)

17.04: Svømning 100 m butterfly (m)

17.08: Svømning 400 m fri finale (k) (Nørresundby Idrætscenter)

17.15 Svømning 400 m fri finale (m) (Nørresundby Idrætscenter)

17.24: Breakdance (k) (Honnørkajen)

17.33: Breakdance (m) (Honnørkajen)

17.45: Atletik 200 m (k) (Skovdalen Atletikstadion)

17.50: Atletik 200 m (m) (Skovdalen Atletikstadion)

DRTV: 13.45-18.00

13.45-18.00 Atletik (Skovdalen Atletikstadion) Se med live

11.30-16.40 Padel finaler (Honnørkajen) Se med live

16.40-17.50 Svømning (Nørresundby Idrætscenter) Se med live